HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Opublikowano: 2020-01-30 09:32, Numer artykułu: 20314 , Autor: T.K.

ZGŁOŚ KANDYDATA

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLAS I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ DO ODDZIAŁÓW SPORTOWYCH, NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Etap rekrutacji

oraz czynność rodzica*

od

do

Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych

18 luty

godz. 12.00

Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty do klas I szkół podstawowych.

godz. 24.00

Rejestracja w systemie rekrutacji wniosków/zgłoszeń o przyjęcie.

godz. 16.00

Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku/zgłoszenia oraz dokumentów potwierdzających spełnianie warunków lub kryteriów.

UWAGA

Kopię orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, poświadczoną za zgodność z oryginałem przez rodzica kandydata, należy złożyć w każdej szkole wskazanej na liście preferencji, w której wybrano oddziały integracyjne.

24 luty

27 luty

Próba sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do oddziałów sportowych.

UWAGA

Do prób sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

godz. 12.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej.

godz. 16.00

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane.

Opublikowanie list kandydatów przyjętych

i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

od 17 kwietnia

1.W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic kandydata może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata.

2. W terminie 5 dni od dnia wystąpienia rodzica kandydata  z wnioskiem,  o którym mowa w pkt.1 sporządza się  uzasadnienie.

3. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic kandydata może wnieść do dyrektora szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do klas I w szkołach podstawowych

godz. 12.00

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

8 maja

godz. 24.00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca.

11 maja

godz. 15.00

Złożenie w szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie warunków lub kryteriów.

UWAGA

Rodzice dziecka z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego ze względu na niepełnosprawność, ubiegający się o przyjęcie na wolne miejsce w oddziałach integracyjnych, składają kopię orzeczenia w szkole pierwszego wyboru, jak również w pozostałych placówkach, w których wskazano na liście preferencji oddział integracyjny.

5 maja

7 maja

UWAGA

Do próby sprawności fizycznej przystępują tylko ci kandydaci, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.

12 maja

godz. 12.00

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki próby sprawności fizycznej.

22 maja

godz. 14.00

25 maja

Opublikowanie list dzieci przyjętych

i nieprzyjętych

*rodzica- należy przez to rozumieć także opiekuna prawnego dziecka oraz osobę (podmiot) sprawujący pieczę zastępczą nad dzieckiem

Etap rekrutacji

oraz czynność rodzica*

od

do

Postępowanie rekrutacyjne do klas I w szkołach podstawowych

18 luty

godz. 12.00

Udostępnienie w systemie rekrutacyjnym oferty do klas I szkół podstawowych.

godz. 24.00

Rejestracja w systemie rekrutacji wniosków/zgłoszeń o przyjęcie.

24 luty

27 luty

Opublikowanie list kandydatów przyjętych

i nieprzyjętych.

Procedura odwoławcza

od 17 kwietnia

Postępowanie uzupełniające do klas I w szkołach podstawowych

godz. 12.00

Opublikowanie w systemie rekrutacyjnym wykazu wolnych miejsc.

8 maja

godz. 24.00

Rejestracja w systemie wniosków o przyjęcie na wolne miejsca.

11 maja

godz. 15.00