JESTEŚMY DUMNI Z NASZEGO SUKCESU -

OFICJALNE WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

CKE ogłosiła oficjalne wyniki egzaminu ósmoklasisty, który w czerwcu zdawali uczniowie klas ósmych.

Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej, a jego wynik jest brany pod uwagę przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Uczniowie ósmych klas szkół podstawowych za rozwiązanie zadań z języka polskiego uzyskali średnio 59 procent punktów możliwych do otrzymania, z matematyki – 46 procent . Ósmoklasiści musieli przystąpić także do pisemnego egzaminu z języka obcego. Średni wynik uzyskany przez ósmoklasistów z egzaminu z angielskiego (najczęściej wybieranego języka obcego) to 54 procent punktów podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna.

WYNIKI EGZAMINU ÓSMOKLASISTY W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 17 Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI W BYDGOSZCZY - arkusz standardowy

Zestawienie wyników egzaminu ósmoklasisty (w procentach)

J. POLSKI

MATEMATYKA

J. ANGIELSKI

59

46

54

KUJAWSKO-POMORSKIE

50,2

POWIAT BYDGOSZCZ

SP nr 17

74

63

84

stanin

9

8

9

*Skala staninowa-stosowana w pomiarze dydaktycznym odpowiada nam na pytanie jaką pozycję zajmuje wynik osiągnięty przez ucznia, szkołę… na tle wyników osiągniętych przez całą badaną populację.

Skala staninowa wprowadza 9 przedziałów wyników.

Nazwa stanina

1 - najniższy

2 – bardzo niski

3 - niski

4 – niżej średni

5 - średni

6 – wyżej średni

7 - wysoki

8 – bardzo wysoki

9 - najwyższy

W związku z uzyskaniem wysokiego wyniku egzaminu ósmoklasisty nasza szkoła otrzymała od Pana Marka Gralika - Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty list gratulacyjny.

Uczniom klasy VIIIa naszej szkoły oraz ich rodzicom gratulujemy uzyskanego wyniku i życzymy dalszych sukcesów a wychowawczyni Aleksandrze Dratwińskiej oraz nauczycielom dziękujemy za owocną pracę z klasą!