"Kolędujmy wszyscy wraz..."

Opublikowano: 2020-01-19 18:01, Numer artykułu: 20009 , Autor: T.K.
20 grudnia, w przedświąteczne przedpołudnie w Szkole Podstawowej nr 17 z Oddziałami Dwujęzycznymi zapanowała szczególna atmosfera. Uczniowie klas I-III obejrzeli przedstawienie jasełkowe, które przygotowała klasa IIa. Dzieci pięknie zaprezentowały biblijną historię o narodzeniu Jezusa. Widzów zachwyciła wspaniała oprawa występu oraz różnorodność przekazu artystycznego. Starsi uczniowie spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa zaprezentowała wylosowaną wcześniej kolędę, poprzedzając występ ciekawostkami dotyczącymi okoliczności powstania pieśni. Wszyscy bardzo zaangażowali się w występy, które nagradzano gromkimi oklaskami. Uczniowie szczególnie docenili występ nauczycieli, którzy wykonali piosenkę świąteczną "A kto wie...". Na zakończenie pierwszej części świątecznego spotkania przybył z wizytą Święty Mikołaj, który przyniósł uczniom słodkie prezenty. Wspaniałą niespodziankę przygotowali dla nas uczniowie klasy 7 dwujęzycznej, którzy zaprezentowali jasełka. Zebrani mogli obejrzeć ciekawy występ łączący motywy biblijne i współczesne. Nie zabrakło oczywiście świątecznych życzeń, które popłynęły z ust Pani Dyrektor.  Przy dźwiękach piosenki "Jest taki dzień"  spotkanie kolędowe dobiegło końca, a uczniowie wraz z wychowawcami udali się na wigilie klasowe.