List do dzieci

Kochani Uczniowie!

Kiedy spotkaliśmy się we wrześniu na uroczystej inauguracji roku szkolnego 2019/2020 nikt z nas nawet nie przypuszczał, że jego zakończenie będzie tak inne i smutne. Bardzo żałuję, że nie zobaczę się z moimi uczniami i dlatego postanowiłam napisać do Was kilka słów.

Każdy z nas powinien wyznaczać sobie cele do zrealizowania oraz mieć marzenia. Pomyślcie przez chwilę o postanowieniach, które 10 miesięcy temu składaliście sobie, a być może także innym. Co chcieliście osiągnąć, o czym marzyliście? Czy udało Wam się zrealizować wszystkie zamierzenia?

Chciałabym, aby ci z Was, którzy odpowiedzieli na to pytanie przecząco, zastanowili się przez chwilę nad tym, dlaczego się nie udało. Co stanęło Wam na przeszkodzie? Jakie wyciągnęliście wnioski na przyszłość? Pamiętajcie o tym, że każdy z nas popełnia błędy, bo tylko w ten sposób jesteśmy w stanie się uczyć i zdobywać cenne doświadczenie. Niepowodzenia w żaden sposób nie umniejszają Waszej wartości, dlatego nie powinny mieć one wpływu na to co o sobie myślicie. Natomiast bardzo wiele mówią o tym, jak reagujecie na porażki i czy potraficie dzięki nim stawać się lepsi. To bardzo cenna umiejętność, która na pewno przyda Wam się w życiu.

Tym z Was, którym udało się osiągnąć sukces, gratuluję, możecie być z siebie dumni. Włożyliście dużo wysiłku, aby znaleźć się w tym miejscu, w którym teraz jesteście. Swoją sumiennością i wytrwałością udowodniliście, że zasługujecie na świadectwa z wyróżnieniem.

Kochani, najbliższe dwa miesiące wykorzystajcie na to, by dobrze wypocząć, zrelaksować się i naładować akumulatory. Życzę dużo słońca i dobrej zabawy, ale pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. Udanych wakacji życzę Wam i najbliższym.

Pozdrawiam gorąco

Ewa Brożyńska - Kozanowska