1 marca uczniowie klas pierwszych naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania była pani Aleksandra Dratwińska, która zapoznała dzieci z fragmentem baśni Charlesa Perrault „Paluszek”
 i  zachęcała do jej przeczytania.

Podczas pierwszej części uroczystości dzieci wysłuchały książek, które na ręce pierwszoklasistów składały skargi na swoich małych czytelników. Prosiły, aby w nich nie pisać i nie rysować ani też nie traktować jak serwetek podczas jedzenia. Zapewniały, że sprawi im radość, gdy dzieci będą o nie dbać i często czytać.

Po obejrzeniu części artystycznej dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat  bohaterów książek, rozwiązując zagadki. Potem wykazały się znajomością alfabetu. Na zakończenie pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą kochać
i szanować książki. Potem zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książkę a klasa okolicznościowy dyplom
i słodycze.

Aktorami w przedstawieniu byli uczniowie klasy VII a, a imprezę poprowadziły Róża i Karolina również uczennice VII a.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książek.