,,Z optymizmem i nadzieją" to hasło IV Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole.

Opublikowano: 2023-09-26 19:40, Numer artykułu: 72167 , Autor: T.K

Nasza szkoła między 18 a 24 września wraz z innymi szkołami i przedszkolami z całej Polski zaangażowała się w akcję Tygodnia Szczęścia. Celem tego wydarzenia jest zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia. Według badań ludzie doświadczający szczęścia żyją dłużej i zdrowiej. Są kreatywni, zaangażowani i potrafią budować relacje.

W ramach świętowania nauczyciele poruszali kwestię szczęścia i dobrostanu w różnych wymiarach – emocji, poczucia sensu, zaangażowania, bliskości z innymi, odkrywania swoich mocnych stron, zdrowia, odpoczynku. Na godzinach wychowawczych dyskutowaliśmy o szczęściu, nadziei, o tym czy jesteśmy optymistami, jak dbać o optymizm i nadzieję? Efektem były wykonane plakaty i nagrane wypowiedzi uczniów. Na lekcjach muzyki poznaliśmy piosenki o nadziei. Dzień Dialogu, Dzień Życzliwości – zastanawialiśmy się jakim językiem się komunikujemy? Jakie słowa mają moc, dają nadzieję i są budujące. Wywieszone karteczki z komplementami na korytarzach pomagały nam przekazać dobre słowo koleżance, koledze, rodzicom,  nauczycielom. Święto talentów i mocnych stron – by poznać swoje i kolegów talenty i umiejętności tworzyliśmy prace plastyczne. Na lekcjach religii tworzyliśmy mapy myśli „czym jest dla mnie szczęście”?  Na lekcjach WF ucięliśmy sobie drzemkę i zastanawialiśmy się jak długo i jak mocno śpię, czy drzemka jest nam potrzebna? W czwartek przynieśliśmy do szkoły swoje ulubione poduszki i maskotki. Festiwal Emocji uczciliśmy we wtorek podczas Światowego Dnia Emotikona wybierając najlepszą emotkę.

W piątek Festiwal Kolorów pozwolił nam w ubiorze pokazać jakie kolory lubimy i w jakich czujemy się dobrze.

#tydzienszczesciawszkole2023 #happinessatschool #szczesciewszkole