Mikrogranty młodzieżowe

W Młynach Rothera wystartował kolejny nabór do programu Mikrogranty młodzieżowe. Jest to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego osoby w wieku 14-26 lat, mieszkające lub uczące się w Bydgoszczy mogą realizować wydarzenia o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym, społecznym, a my je dofinansujemy. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1000 zł. Chcemy pobudzać kreatywność, nieszablonowe myślenie, wspierać rozwijanie poczucia sprawczości i różnorodnych umiejętności czy to z zakresu pracy w zespole, zarządzania projektami, zdobywania kompetencji liderskich. Pozyskiwanie przez młode osoby nowych zawodowych doświadczeń i aktywizowanie lokalnej społeczności – to nasz cel.
Pierwszy nabór w tym roku wystartował 7 stycznia 2025 roku i potrwa do 19 stycznia 2025 roku.
Wszelkie szczegóły dotyczące programu, takie jak: regulamin, wzór wniosku, przykładowe wnioski i inne informacje znajdują się na stronie internetowej młynów.

Czytaj więcej!

Ferie zimowe 2025

Jak co roku w czasie ferii, czyli między 20 a 31 stycznia 2025 r., uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie Bydgoszczy mogą bezpłatnie korzystać z:

- basenów zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu, z basenu w Pałacu Młodzieży, z pływalni przy Zespole Szkół nr 5 i lodowiska przy ul. Golloba 7 w każdy roboczy dzień od chwili otwarcia do godz. 14.00

- z lodowiska Torbyd w każdy dzień roboczy w godz. 9.30 – 10.45 oraz 11.15 – 12.30

Z wyżej wymienionych obiektów mogą bezpłatnie korzystać uczniowie uczęszczający do bydgoskich szkół po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz dzieci do lat 7, wejście z opiekunem (obowiązek płatny za bilet opiekuna)

Czytaj więcej!

Fundacja ADA - podziękowania

Czytaj więcej!

Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

W grudniu dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. I miejsce zdobyła Nina z klasy 2a, II miejsce dla Anastazji z klasy 2c, a III miejsce zajął Michał z klasy 3a. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!

Czytaj więcej!

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Czytaj więcej!

Lapbook o stolicy kraju niemieckojęzycznego

Długo trzeba było czekać na rozstrzygnięcie tego konkursu, ale było warto. W Wojewódzkim Konkursie na lapbooka o stolicy kraju niemieckojęzycznego zostały nagrodzone dwie uczennice. Oliwia Chudzińska z kl. 8a zajęła II miejsce, a Adrianna Witkowska z kl. 7a otrzymała Nagrodę Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Prace dziewczyn o Wiedniu i Vaduz były wyjątkowe, estetyczne, ciekawe, oryginalne, po prostu zachwycające …, dlatego zyskały uznanie wśród blisko 200 nadesłanych lapbooków z całego województwa. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Toruniu przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy, Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu oraz Wydziału Humanistycznego UMK.

Czytaj więcej!

„Nietypowe święta” w świetlicy szkolnej

„Nietypowe święta” w świetlicy szkolnej – fotorelacja. Do tej pory były to: Dzień Gimnastyki, Dzień Miłośników Pluszaków, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. Zajęcia te stanowią wspaniałą okazję do rozwijania kreatywności i twórczej aktywności.

Czytaj więcej!

Kiermasz 2024

Czytaj więcej!

Pasowanie na Świetlika

W minioną środę uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Świetlika. Dzieci miały za zadanie rozwiązać kilka zagadek. Nie obyło się bez zabaw z chustą Klanzy, które to dzieciom najbardziej się podobały. Przygotowany został dla nich również tor przeszkód, a jednym z zadań było zbudowanie zamku z dużych klocków. Uczniowie sprostali każdemu wyzwaniu.
Pokazali, że dobrze znają regulamin świetlicy oraz potrafią współpracować w grupie. Na sam koniec odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor szkoły. Wychowawcy świetlicy wręczyli uczniom pamiątkowe odznaki oraz zakładki do książki.

Czytaj więcej!

Dzień Patrona

Oto, jak szkoła może zamienić się w miejsce aktywnej, a przez to przyjemnej nauki. Z okazji Dnia Patrona nasi uczniowie przenieśli się w czasy Bohaterów Września 1939 roku i trochę dalej, do chwili odzyskania niepodległości. Tworzyli patriotyczne książeczki, rozwiązywali quizy, rozpoznawali sztandar; rysowali, wykreślali, uzupełniali i składali puzzle, obrazy, teksty "Roty" i "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zabrakło także zadań związanych z „Kamieniami na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Aktywna lekcja historii to najlepszy sposób nauki szacunku dla przeszłości i patriotycznych postaw.

Czytaj więcej!