Lapbook o stolicy kraju niemieckojęzycznego

Długo trzeba było czekać na rozstrzygnięcie tego konkursu, ale było warto. W Wojewódzkim Konkursie na lapbooka o stolicy kraju niemieckojęzycznego zostały nagrodzone dwie uczennice. Oliwia Chudzińska z kl. 8a zajęła II miejsce, a Adrianna Witkowska z kl. 7a otrzymała Nagrodę Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Prace dziewczyn o Wiedniu i Vaduz były wyjątkowe, estetyczne, ciekawe, oryginalne, po prostu zachwycające …, dlatego zyskały uznanie wśród blisko 200 nadesłanych lapbooków z całego województwa. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Toruniu przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy, Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu oraz Wydziału Humanistycznego UMK.

Czytaj więcej!

„Nietypowe święta” w świetlicy szkolnej

„Nietypowe święta” w świetlicy szkolnej – fotorelacja. Do tej pory były to: Dzień Gimnastyki, Dzień Miłośników Pluszaków, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. Zajęcia te stanowią wspaniałą okazję do rozwijania kreatywności i twórczej aktywności.

Czytaj więcej!

Kiermasz 2024

Czytaj więcej!

Pasowanie na Świetlika

W minioną środę uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Świetlika. Dzieci miały za zadanie rozwiązać kilka zagadek. Nie obyło się bez zabaw z chustą Klanzy, które to dzieciom najbardziej się podobały. Przygotowany został dla nich również tor przeszkód, a jednym z zadań było zbudowanie zamku z dużych klocków. Uczniowie sprostali każdemu wyzwaniu.
Pokazali, że dobrze znają regulamin świetlicy oraz potrafią współpracować w grupie. Na sam koniec odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor szkoły. Wychowawcy świetlicy wręczyli uczniom pamiątkowe odznaki oraz zakładki do książki.

Czytaj więcej!

Dzień Patrona

Oto, jak szkoła może zamienić się w miejsce aktywnej, a przez to przyjemnej nauki. Z okazji Dnia Patrona nasi uczniowie przenieśli się w czasy Bohaterów Września 1939 roku i trochę dalej, do chwili odzyskania niepodległości. Tworzyli patriotyczne książeczki, rozwiązywali quizy, rozpoznawali sztandar; rysowali, wykreślali, uzupełniali i składali puzzle, obrazy, teksty "Roty" i "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zabrakło także zadań związanych z „Kamieniami na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Aktywna lekcja historii to najlepszy sposób nauki szacunku dla przeszłości i patriotycznych postaw.

Czytaj więcej!