Opublikowano: 2024-10-07 12:09, Numer artykułu: 87556 , Autor: T.K
Pod koniec września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W związku z tą okazją, przez cały tydzień poznawaliśmy kulturę różnych krajów europejskich. Z młodszymi klasami oglądaliśmy filmiki i słuchaliśmy ciekawostek dotyczących Włoch, Islandii, Norwegii czy Szwecji oraz wykonaliśmy projekt plastyczny. Uczniowie klas 7a i 8a spotkali się z Wolontariuszami z Europejskiego Korpusu Solidarności. Tym razem byli to Can i Yagmur z Turcji, Dasza z Ukrainy i Javier z Hiszpanii, który odwiedził naszą szkołę drugi raz. Goście z zagranicy opowiedzieli o swoich krajach, sprawdzili wiedzę uczniów w quizach, nauczyli kilku zwrotów w ich językach. Uczniowie klas 4-8 chętnie wzięli udział w konkursie - zabawie z QR kodami, odpowiadając na różnorodne pytania związane z językami. Natomiast klasa 8B przeprowadziła ankietę na temat nauki języków obcych przez uczniów naszej szkoły i opublikowała jej wyniki w formie plakatu.