Projekty realizowane w świetlicy

Opublikowano: 2023-09-26 19:20, Numer artykułu: 72163 , Autor: T.K

Świetlicakontynuuje udział w projekcie Kreatywne Prace Plastyczne. Projekt realizowany będzie od września do maja. Organizatorką, pomysłodawczynią i koordynatorką jest Beata Grzeszczuk-Nędza - autorka popularnego w Polsce edukacyjnego bloga plastycznego. Celem projektu jest zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia sztuki, wyzwalanie ekspresji twórczej, wspieranie harmonijnego rozwoju i kreatywności uczestników poprzez działania plastyczne. Raz w miesiącu nauczyciele świetlicy będą realizować z dziećmi jedno z trzech zadań plastycznych podanych przez organizatora i opublikują wybrane prace na stronie FB Kreatywne Prace Plastyczne.

Nadal będzie realizowany projekt „Rodzinne pisanie – świetlicowe czytanie”, który ma na celu wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne tworzenie bajki od podstaw, czy to z siostrą, bratem, czy też z rodzicami. Uczeń zabiera do domu zeszyt, w którym zapisuje treść wymyślonej przez siebie i członków rodziny bajki. Kiedy bajka trafi z powrotem do szkoły czytamy i omawiamy ją na forum grupy świetlicowej.

Ponadto świetlica zaangażuje się w tym roku szkolnym w nowy projekt ogólnopolski „Bajki – pomagajki”, którego autorami są Sylwia Skirzewska i Małgorzata Szczepaniak. Głównym założeniem projektu jest czytanie bajek bądź słuchanie audiobooków. Celem bajkoterapii jest ochrona i wzmacnianie rozwoju psychicznego dziecka, budowanie pozytywnej samooceny, nabywanie umiejętności rozpoznawania i nazywania przeżywanych emocji oraz wyjaśnienie, dlaczego czują się w taki, a nie inny sposób. Projekt będzie trwał od września do kwietnia.