Zapraszamy uczniów do udziału w konkursach z okazji V Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia.

Opublikowano: 2024-09-17 08:16, Numer artykułu: 86385 , Autor: T.K

REGULAMIN KONKURSU W RAMACH OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA SZCZĘŚCIA

1. Organizator Konkursu

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Bydgoszczy.

Informacje o konkursie publikowane są: na plakatach w szkole oraz na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

2. Cele konkursu: rozbudzenie ciekawości świata, inspirowanie do aktywności twórczej, pobudzanie i rozwój inwencji twórczej dzieci, rozwijanie umiejętności plastycznych oraz poprawnej wypowiedzi, wyrabianie poczucia estetyki, budowanie pozytywnych postaw i wartości, takich jak otwartość, ciekawość, empatia, kształtowanie wrażliwości na troskę  innych, profilaktyka dbania o zdrowie psychiczne, kształtowanie umiejętności korzystania z mediów cyfrowych, profilaktyka uzależnień

3. Zasady konkursu, kategorie tematyczne

1. Konkurs plastyczny klasy 1-4: prace powinny ukazywać miejsca, obiekty w taki sposób, by zaciekawić innych, technika dowolna (rysunek, malarstwo, grafika, wycinanka, technika mieszana)

2. Konkurs dla klas 5-7 –plakat zachęcający do dbania o higienę cyfrową (infografika, kolaż, technika dowolna), wymyśl ciekawe hasło

3. Konkurs dla klas 8 – wypowiedź pisemna musi spełniać zasady przemówienia

4. Termin dostarczenia prac: do 24.09.2024

5. Prace należy składać u swoich wychowawców, nauczycieli języka polskiego lub wspomagających

4. Praca Konkursowa powinna spełniać poniższe wymogi:

• nie może powtarzać wcześniej publikowanych prac lub powszechnie znanych  na w/w temat

• powinny być niepowtarzalne i oryginalne

• format pracy plastycznej A4

• prace powinny być na odwrocie podpisane: imię, nazwisko, klasa

• o wyłonieniu zwycięzców decyduje powołane przez organizatorów jury konkursowe

• należy dołączyć zgody rodziców lub prawnych opiekunów dziecka  na przetwarzanie danych osobowych i ich wykorzystanie.

5. Ekspozycja i wykorzystanie prac konkursowych przez Organizatora.

Nadesłane prace zostaną wykorzystane do stworzenia wystawy (szkoła, strona WWW, fanpage SP 17)

WAŻNE:

1. Organizator projektu zastrzega sobie prawo publikowania prac bez wypłacania honorariów autorskich.

2. Uczestnicy nadsyłający prace, wyrażają zgodę na przetwarzanie i publikowanie przez Organizatora projektu swoich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016. Ustawa z dnia 10 maja 2018r. o ochronie danych osobowych. 3. Dostarczone prace przechodzą na własność Organizatora.