Mikrogranty młodzieżowe
W Młynach Rothera wystartował kolejny nabór do programu Mikrogranty młodzieżowe. Jest to ogólnomiejski program wsparcia oddolnych inicjatyw lokalnych, w ramach którego osoby w wieku 14-26 lat, mieszkające lub uczące się w Bydgoszczy mogą realizować wydarzenia o charakterze kulturalnym, naukowym, edukacyjnym, ekologicznym, społecznym, a my je dofinansujemy. Maksymalna kwota dofinansowania wynosi 1000 zł. Chcemy pobudzać kreatywność, nieszablonowe myślenie, wspierać rozwijanie poczucia sprawczości i różnorodnych umiejętności czy to z zakresu pracy w zespole, zarządzania projektami, zdobywania kompetencji liderskich. Pozyskiwanie przez młode osoby nowych zawodowych doświadczeń i aktywizowanie lokalnej społeczności – to nasz cel.
Pierwszy nabór w tym roku wystartował 7 stycznia 2025 roku i potrwa do 19 stycznia 2025 roku.
Wszelkie szczegóły dotyczące programu, takie jak: regulamin, wzór wniosku, przykładowe wnioski i inne informacje znajdują się na stronie internetowej młynów.
Ferie zimowe 2025
Jak co roku w czasie ferii, czyli między 20 a 31 stycznia 2025 r., uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie Bydgoszczy mogą bezpłatnie korzystać z:
- basenów zarządzanych przez Bydgoskie Centrum Sportu, z basenu w Pałacu Młodzieży, z pływalni przy Zespole Szkół nr 5 i lodowiska przy ul. Golloba 7 w każdy roboczy dzień od chwili otwarcia do godz. 14.00
- z lodowiska Torbyd w każdy dzień roboczy w godz. 9.30 – 10.45 oraz 11.15 – 12.30
Z wyżej wymienionych obiektów mogą bezpłatnie korzystać uczniowie uczęszczający do bydgoskich szkół po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej oraz dzieci do lat 7, wejście z opiekunem (obowiązek płatny za bilet opiekuna)
Fundacja ADA - podziękowania
Czytaj więcej!Najpiękniejsza Kartka Bożonarodzeniowa
W grudniu dzieci uczęszczające do świetlicy wzięły udział w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową. I miejsce zdobyła Nina z klasy 2a, II miejsce dla Anastazji z klasy 2c, a III miejsce zajął Michał z klasy 3a. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!
Czytaj więcej!Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
Czytaj więcej!Lapbook o stolicy kraju niemieckojęzycznego
Długo trzeba było czekać na rozstrzygnięcie tego konkursu, ale było warto. W Wojewódzkim Konkursie na lapbooka o stolicy kraju niemieckojęzycznego zostały nagrodzone dwie uczennice. Oliwia Chudzińska z kl. 8a zajęła II miejsce, a Adrianna Witkowska z kl. 7a otrzymała Nagrodę Dyrektora Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej. Prace dziewczyn o Wiedniu i Vaduz były wyjątkowe, estetyczne, ciekawe, oryginalne, po prostu zachwycające …, dlatego zyskały uznanie wśród blisko 200 nadesłanych lapbooków z całego województwa. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Toruniu przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bydgoszczy, Biblioteki Pedagogicznej w Toruniu oraz Wydziału Humanistycznego UMK.
Czytaj więcej!„Nietypowe święta” w świetlicy szkolnej
„Nietypowe święta” w świetlicy szkolnej – fotorelacja. Do tej pory były to: Dzień Gimnastyki, Dzień Miłośników Pluszaków, Dzień Pluszowego Misia oraz Andrzejki. Zajęcia te stanowią wspaniałą okazję do rozwijania kreatywności i twórczej aktywności.
Kiermasz 2024
Czytaj więcej!Pasowanie na Świetlika
W minioną środę uczniowie klas pierwszych wzięli udział w uroczystym Pasowaniu na Świetlika. Dzieci miały za zadanie rozwiązać kilka zagadek. Nie obyło się bez zabaw z chustą Klanzy, które to dzieciom najbardziej się podobały. Przygotowany został dla nich również tor przeszkód, a jednym z zadań było zbudowanie zamku z dużych klocków. Uczniowie sprostali każdemu wyzwaniu.
Pokazali, że dobrze znają regulamin świetlicy oraz potrafią współpracować w grupie. Na sam koniec odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie przez Panią Dyrektor szkoły. Wychowawcy świetlicy wręczyli uczniom pamiątkowe odznaki oraz zakładki do książki.
Dzień Patrona
Oto, jak szkoła może zamienić się w miejsce aktywnej, a przez to przyjemnej nauki. Z okazji Dnia Patrona nasi uczniowie przenieśli się w czasy Bohaterów Września 1939 roku i trochę dalej, do chwili odzyskania niepodległości. Tworzyli patriotyczne książeczki, rozwiązywali quizy, rozpoznawali sztandar; rysowali, wykreślali, uzupełniali i składali puzzle, obrazy, teksty "Roty" i "Mazurka Dąbrowskiego". Nie zabrakło także zadań związanych z „Kamieniami na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. Aktywna lekcja historii to najlepszy sposób nauki szacunku dla przeszłości i patriotycznych postaw.
Czytaj więcej!